Hiszpania: Gabriel Pombo da Silva przeniesiony do więzienia Topas

Gabriel-Pombo-da-Silva-e13660395736956 sierpnia 2014 roku, towarzysz Gabriel Pombo da Silva opuścił izolatkę, w której przebywał od 17 czerwca, oczekując na transfer do więzienia Topas (Salamanca). Na miejsce przebył w piątek 8 sierpnia, trafiając do pojedynczej celi. Jego kontakty ze światem zewnętrznym (listowne, telefoniczne, osobiste – wizyty) są utrudnione oraz podlegają ścisłej kontroli. Administracja więzienna dysponuje całym arsenałem środków, by dokonać zemsty na tych, którzy jak Gabriel, Francisco, Monica i wielu innych nie spuszczają głowy, dalej stawiając opór.

Dobrze znamy te brudne gierki władzy. To cześć odrażającej więziennej rutyny oraz szantażu mającego na celu złamanie bojowników i wymuszenie „dobrego sprawowania”. Właśnie dlatego powinniśmy z jeszcze większą determinacją monitorować sytuację naszych pojmanych towarzyszy, a także kontynuować walkę przeciwko machinie, której jedynym celem jest nasza zagłada.

Anarchiści
16 sierpnia 2014, Hiszpania

Piszcie do Gabriela na adres:

Gabriel Pombo Da Silva
Topas Prison – Salamanka.
Ctra. N-630, km. 314
37799 Topas (Salamanka)
Espanya

325.nostate.net

Dyskusja

  • @ 7 lat temu

    To dziwne że jak koleś siedział miesiąc w izolatce to nie informowaliście a info wrzucacie dopiero jak już wyszedł.

    • Redakcja 7 lat temu

      To wcale nie jest dziwne. Nie jestesmy w stanie informować o wszystkim, mamy swoje ograniczenia. Teraz najważniejsze jest opublikowanie aktualnego miejsca pobytu Gabriela, tak by mogły spływać wyrazy solidarności.