Grecja: Siódemka anarchistów w Koridallos zakończyła głodówkę

1dfPóźną niedzielną nocą, 15 grudnia 2013, strajk głodowy 7 anarchistów uwięzionych w Koridallos dobiegł końca. Grigoris Sarafoudis, Babis Tsilianidis, Giorgos Karagiannidis, Fivos Harisis, Argyris Ntalios, Yannis Michailidis i Dimitris Politis są w dobrym stanie i przekazali nam informacje, że władze więzienia zgodziły się na przeniesienie ich wszystkich do Czwartego Skrzydła, gdzie przebywa Yannis Naxakis. Chociaż administracja nie pozwoliła im wrócić do Skrzydła nr.1 (co było ich pierwotnym żądaniem), anarchiści czują się usatysfakcjonowani, ponieważ znów będą mogli przebywać razem w tej samej sekcji Koridallos.

Mimo, że strajk skończył się równie szybko jak zaczął, środowisko anarchistyczne po drugiej stronie murów zdążyło na niego zareagować.

Nocą 14-go przed Koridallos odbył się wiec solidarnościowy. Podobne akcje miały miejsce przed więzieniami w Diavacie (pod Salonikami) i w Patras. Na Politechnice w Exarchii (Ateny) i na skłocie Evangelismos w Heraklionie (Kreta) odbyły się zgromadzenie kontr-informacyjne.

Anarchiści Tasos Teofilou, Alexandros Mitrousias, Andreas-Dimitris Bourzoukos i Stefanos Amilitos (wszyscy przetrzymywani w 1 skrzydle Koridallos), jak również uwięziony towarzysz Elias Karadouman (na wyspie Korfu) opublikowali wspólny list otwarty na rzecz natychmiastowej solidarności z głodującymi.

Towarzysz Spiros Stratoulis, Rami Syrianos, Ergun Mustafa i Michalis Ramadanoglou – którzy od Listopada sami prowadzą strajk głodowy w czetrech różnych więzieniach, walcząc o spełnienie żądań Spirosa Stratoulisa – także opublikowali wspólny komunikat w solidarności z siódemką z Koridallos.

Warto przypomnieć też o podziemnej presji, jakiej podlega administracja tego więzienia. 7 czerwca 2013 nowa generacja Konspiracyjnych Komórek Ognia rozpoczęła „Operację Feniks”, której pierwszą akcją było wysadzenie w powietrze auta dyrektorki Koridallos, Mari Stefani.

Demo pod Koridallos:

Dyskusja