Brazylia: Uwolnienie 178 psów, 7 królików, 300 szczurów i myszy (video)

317 października 2013, przed Instytutem Królewskim w Sao Roque zebrało się ponad 100 osób żądających zaprzestania wiwisekcji. Około 2 w nocy aktywiści wtargnęli do kompleksu, udając się wprost do pomieszczeń z uwięzionymi zwierzętami. Podczas akcji uwolniono 178 psów i 7 królików, zdewastowano drzwi, okna i komputery, a także skradziono dokumenty.

19 dni później, Instytut Królewski ogłosił zamknięcie laboratorium wyjaśniając swoją decyzję w oświadczeniu: „Biorąc pod uwagę duże i nieodwracalne straty (utratę niemal całej hodowli zwierząt i zmarnowanie 10 lat badań), oraz fizyczne i psychiczne zagrożenie pracowników, członkowie instytutu zadecydowali o zaprzestaniu prowadzenia badań naukowych, w tym badań na zwierzętach”.

Tydzień po ogłoszeniu tej decyzji, grupa zamaskowanych aktywistów Frontu Wyzwolenia Zwierząt po raz kolejny odwiedziła Instytut. Tym razem uwolniła ponad 300 szczurów i myszy, a także zniszczyła drogie mikroskopy, komputery, sprzęt badawczy, oraz zaparkowane obok trzy samochody i motocykl.

Według doniesień policji, aktywiści podczas nalotu obezwładnili i związali trzech ochroniarzy.

Zdjęcia z obydwu akcji: 1, 2

directaction.info

Dyskusja

  • Rumun 8 lat temu

    To dopiero dobra informacja!

  • avaom 6 lat temu

    wielki szacunek dla tych ludzi (Y)