Włochy: Anarchista Sergio Maria Stefani skazany na 3 lata więzienia

apertura-anarchici1

Dnia 22 października 2013 r. zapadł wyrok pierwszej instancji sądu w Perugii w procesie tzw. Operacji Cień. Prokurator Manuela Comodi poniosła porażkę na wszystkich frontach. Wszyscy oskarżeni towarzysze zostali uniewinnieni z wyjątkiem Sergio, który został skazany na karę 3 lat i 3 miesięcy za kradzież samochodu. (Mężczyzna na zdjęciu widoczny po prawej stronie)

Zwykłe majaczenia prokurator Comodi wyróżniały ją w sądzie, jednak szybko zostały zakwestionowane przez Sergio, który uczestniczył w procesie ( i został pozwany przez Comodi za obrazę sądu) Teraz prokurator ma 90 dni na odwołanie się od wyroków.

Sergio jest wciąż przetrzymywany w areszcie śledczym w Ferrarze w wyniku aresztowań jakie dotknęły również jego podczas tzw. Operacji Ardire (kolejne dziecko pani prokurator ). W reakcji na serię ataków i podpaleń, państwo odpowiedziało wówczas nalotami policji i uprowadzeniem wielu towarzyszy do lochów demokracji.

Wstępne przesłuchanie związane z operacją odbyło się 6 listopada i dotyczyło dochodzenia przeprowadzonego w Perugii. Solidarność z towarzyszami objętych dochodzeniem.

Dyskusja