Poznań: Atak Antify na lidera wielkopolskich nacjonalistów

witzbergAntyfaszyści zaatakowali Macieja Witzberga, szefa skrajnie prawicowej organizacji „Wielkopolscy Patrioci”. Krótko przed północą, gdy przebywał on w swoim pubie Brogans na ul. Szewskiej, do środka weszła grupa zamaskowanych antyfaszystów, którzy posłali w jego kierunku serię z kostki brukowej. Do ataku doszło tego samego dnia, kiedy zakłócone zostało spotkanie faszystów z Ruchu Narodowego, odbywające się w Wyższej Szkoły Handlu i Usług na ul. Zwierzynieckiej.

Zaatakowany bezzwłocznie powiadomił policje, a jego sprawę opisał sympatyzujący z nacjonalistami Głos Wielkopolski. Dlaczego akurat Witzberg? Poznańscy anarchiści, najlepiej zorientowani w tamtejszej sytuacji tak opisują postać Witzberga:

„Ten poznański nacjonalista ponad rok temu sławił się zorganizowaniem grupy 30 bandytów, która napadła na festiwal sztuki organizowany przez skłot Rozbrat, podczas którego miały miejsce warsztaty dla dzieci. Jak wynika z wycieków z profilu facebookowego Przemysława Holochera (byłego kierownika Obozu Narodowo Radykalnego), Witzberg ukrywał informacje o gwałcicielu Krystanie Palickim (post z 25 października 2012 o 14:50 UTC+02), z którym wspólnie zakładał organizację Wielkopolscy Patrioci.”

Komentarz GwO:

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

Faszyści sądzili, że będą do woli podpalać rodziny z dziećmi (tak jak w Białymstoku), siać terror napadając na skłotersów, feministki i obcokracjowców oraz podkładać bomby pod meczetami. Tymczasem w Poznaniu spotkało ich coś czego najwyraźniej zupełnie się nie spodziewali. Doigrali się. Ich przemoc wróciła przesyłką zwrotną do swojego nadawcy.

W odpowiedzi na antyfaszystowski atak, na stronie lokalnego „Głosu Wielkopolskiego”, ukazał się paszkwil niejakiej Agnieszki Świderskiej, która stara się przekonać czytelników, że była to „próba zabójstwa”. Trudno orzec czy jest to brak poczucia humoru czy jego przejaw ze strony autorki. Wyśmiewanie Antify i zacieranie rąk, gdy pobity zostanie jakiś anarchista, to przecież ulubione zajęcie niejednego patrioty, gdy jednak Antifa pokazała pazury, narodowcy podnoszą histeryczne larum, że się ich morduje.  Co więcej, to szemrane towarzystwo uwielbia demonstrować wielkość swoich mięśni, flag i kutasów oraz kreować się na ofiary policyjnej prowokacji (albo na jej pogromców, najlepiej jedno i drugie razem), gdy jednak Witzbergowi strach zajrzał w oczy natychmiast zwrócił się o pomoc do… policji.

Ten brak konsekwencji nie powinien nas dziwić. Nacjonaliści czują się mocni dopóki są w kupie i nie ma nikogo kto odważyłby się im przeciwstawić. W przypadku Poznania kilka kostek brukowych wystarczyło, by złamać tę asymetrię, by nadęty kult samowystarczalnego, narodowego macho pękł jak nadmuchiwany balon.

Agnieszka Świderska w swoim artykule podaje nawet śmiercionośną wagę kostek z których jedna jakoby miała wbić się w ścianę, tuż obok głowy nacjonalisty. Całość opatrzona jest klimatyczną sesją zdjęciową na których smutny misio pozuje razem „z kamieniem który mógł go zabić”. Zadumany, dramatyczny wyraz twarzy Witzberga nie pozostawia wątpliwości, dla poznańskich nacjonalistów zaczynają się ciężkie czasy…

Patrz także:

Szczyt bezczelności – neofaszyści składają pozew sądowy

Rozmowy narodowców o Poznaniu

 

Dyskusja

 • hahaha 8 lat temu

  twarz ukacująca tęsknote za umysłem…

  • COR020 8 lat temu

   Fuck Nationalists AND NAZI SCUM

 • WITZBERG=KAPUSTA 8 lat temu

  NARODOWA KONFITURA

 • Rumun 8 lat temu

  Nie wiem co o tym wjeździe myśleć. Kostka brukowa tych gabarytów to lekka przesada, powinni podjechać i spuścić mu standardowy oklep, a nie ciskać głazami. Tam mógł ucierpieć ktoś postronny. Poza tym wyczytałem, że kilku antyfaszystom zsunęły się maski z twarzy. Jeśli to prawda a nie blef Witzberga, to wieje amatorszczyzną panowie i panie!

 • Redakcja2 8 lat temu

  Daj spokój. Przecież to czysta propagandówka ze strony faszystów.

 • j 8 lat temu

  Ty no kamienie do Rozbratu sa wporzo ale jak w jego strone to juz proba zabojstwa. Maciej Witzberg narodowa konfitura

 • Better dead then red 8 lat temu

  Was powinni w zoo pokazywać… Smutne ale prawdziwe

 • zbyszko789 8 lat temu

  To tak jakby narodowcy obrzucili kamieniami Środę, Grodzkiego, Biedronia, Baumana, Żakowskiego czy członków „Nigdy Więcej”- też by na komendę od razu pobiegli. Wojewódzkiemu to wystarczyła coca-cola żeby wykręcił aferę z „brunatnymi” na całą Polskę. Więc nie rozumiem tej śmiechawy z Witzberga.

  • marchewa 8 lat temu

   No faktycznie, bo Środa, Biedroń, Żakowski, Bauman itd. to zatwardziałe lewaki i bojówkarze, a gazeta wyborcza promuje komunizm. Psychiatra się kłania…