Niemcy: Atak na biuro SPD. Solidarność z uchodźcami

caughtKomunikat sprawców: Nocą 17 października, zaatakowaliśmy biuro SPD (Socjaldemokratyczna Partia Niemiec) zlokalizowane w jednej z dzielnic Frankfurtu, wybijając okna i niszcząc drzwi.

Urzędnicy partii tacy jak burmistrz Olaf Scholz są odpowiedzialni za politykę wymierzoną w uchodźców na terenie Hamburga. Politykę, która wyklucza i kryminalizuje ludzi ze względu na ich przeszłość, czy kolor skóry. Pod tym wzgędem SPD w Hamburgu nie różni się od SPD we Frankfurcie. Dlatego atak ten nie dotyczy tylko frankfurckiego SPD, ale jest skierowany przeciwko całej partii i każdemu, kto popiera jej politykę.

Napływ uchodźców do Europy jest konsekwencją kapitalistycznego porzadku, który pozbawia dużą część ludzkości mozliwości samostanowienia o własnym życiu. Przeprawa do zamożnych gett Europy wydaje się ostatnią szansą, by ucieć od prześladowań i ekonomicznego zagrożenia bytu. Elity polityczne odpowiadają na ten proces tworząc dyskryminujące prawa; Unię Europejską i jej militarne zaplecze. W Niemczech, stale obecne resentymenty znajdują upust  w aktywnej wrogości wobec imigrantów.

Opowiadamy się przeciwko systemowi wyzysku, rasistowskiej polityce i codziennemu rasizmowi klasy średniej, zamiast tego promując solidarność z imigrantami oraz walkę z kapitałem, państwem, a także koncepcją narodu.

Poprzez tą akcję okazujemy solidarność z „nielegalnymi” w Hamburgu i na całym świecie. Popieramy wysuwane żądania o prawie pobytu dla wszystkich.

Pozdrawiamy również aktywistów, którzy podejmują walke z tą rasistowską polityką.

Baz granic, bez narodów!

contrainfo.espiv.net

Dyskusja