„O co chodzi grupie 15w08” – audycja radia Tok.fm

kto_oblal_butik_farba
Wywiad z udziałem Piotra Szumlewicza. Gentryfikacja, bogate enklawy, słaba lewica i potężni kapitaliści, przemoc eksmisji, dokonująca się po cichu i czerwona farba, która krzyczy. Szumlewicz mocno skręcił w temat socjalu, co zresztą jest jego konikiem, a naszym zdaniem chodzi tu o wiele więcej, o bunt egzystencjalny, wykraczający poza walkę o święte prawo każdego robota 3×8 (ładowanie baterii, żarcie, praca). Sytuacjoniści zgodziliby się na pewno ze słowami Konspiracyjnych Komórek Ognia:  „Wszystkie protesty społeczne zubażają nasz język i świadomość, domagając się lepszego państwa, pracy, edukacji, służby zdrowia. Nigdy jednak nie ośmielają się zwrócić uwagi, że sprawa nie jest tak prosta, że nie polega na tym czy jesteśmy dziś bogatsi lub biedniejsi niż wczoraj, lecz na tym, że żyjemy w sposób, na który nie mamy wpływu.”

Dyskusja

 • 1w1 8 lat temu

  czy ten sam, powtarzany kilka razy komunikat, który wprowadza do dyskusji, to wynik braku czasu, czy taka formuła? – w każdym razie bardzo rażące to. nie wiem, jak z majtkami, ale na Mokotowskiej można przecież kupić – i to wcale nie tak drogo – np. szczoteczkę do zębów, książkę, pieczywo, orzeszki. Kiedy ostatnio tam byłem, nie widziałem też żadnego zakazu wstępu dla kogokolwiek. Idąc też za taką inerpretacją działań tej grupy ciekawe, że dostało się takiemu Zieniowi, a nie np. Zarze, czy innemu LPP. Słaba to akcja swoją drogą. Na poziomie „dupy”, „legia pany”, czy „gruby jest głupi” namalowanych na murach, czy klatkach schodowych – ci, co piszą tego typu rzeczy też mają jakąś frustrę i manifestują ją bardzo podobnie (no może oprócz legionistów – u nich to zawsze takie afirmacyjne). Można chyba coś powiedzieć w bardziej kreatywny i mniej destrukcyjny sposób. No i zgadzam się też, że zarządzanie nieruchomościami i polityka mieszkaniowa w Warszawie pozostawia wiele do życzenia, ale to chyba ogólnopolski problem.

  • zlyczlowiek 8 lat temu

   „destrukcyjny” ha ha ha

 • Redakcja2 8 lat temu

  Niektórzy chcą niszczyć ten system bo go nienawidzą. I tyle. Nie interesuje ich grzeczna forma protestu.

 • @ 8 lat temu

  Polak jest rżnięty w tyłek z każdej strony ale wykrocz choć o 1 milimetr poza ramy systemu a pierwszy pobiegnie odrąbać Ci obie ręce, bo przecież jak on jest niewolnikiem to nikomu innemu nie wolno poczuć się wolnym choćby przez minutę. Tacy będą mruczeć pod nosem i skakać sobie do oczu w autobusie, gdy szef nie wypłaci im nadgodzin a komornik zajmie konto w banku, ale gdy pomażesz komuś drzwi włozą w to całą swoją nienawiść, żeby to co czują do swoich opresorów skierować tam gdzie można wyładować ją bezkarnie. Nienawiść do systemu najprościej więc wyłądować na jego przeciwnikach.

 • Normalny 8 lat temu

  Szumilewicz to idiota, dlaczego ludzie go sluchaja?

 • @ 8 lat temu

  Szumilewicza to nie wiem czemu, ale Szumlewicza to pewnie dlatego, że mądrych ludzi miło się słucha.