Syros: Uczniowie przerywają paradę narodową

25 marca uczniowie oraz uczennice, pod czarnym sztandarem, ubrani na czarno z zaklejonymi ustami taśmą oraz transparentami przeciwko kryzysowi, przerwali narodową paradę z okazji rocznicy zwycięstwa Grecji nad Turcja obchodzoną przez władze co roku. Na widok protestujących, ludzie wokół zaczęli bić brawa oraz poparli protest.

Protest przeniósł się pod gmach lokalnej władzy, a następnie protestujący szli z przodu narodowej parady przez 2 godziny, zbierając gromkie brawa. Ludzie przyglądający się paradzie przyłączyli się do protestu. Demonstracja przeszła pod główną komendę policji. Uczniowie i uczennice zmusili komendanta do publicznych przeprosin za przybycie na wyspę greckiego premiera Papandreou, który udzielił wsparcia agresji militarnej „koalicji” oraz NATO na Libię.

Kilka dni temu rząd grecki ogłosił decyzję o zamknięciu blisko tysiąca publicznych szkół w całej grecji. Powodem są oszczędności. Decyzja ta jest bardzo niepopularna, gdyż w pozostałych szkołach klasy zostaną przeludnione, w niektórych przypadkach uczniowie będa musieli podróżować kilka kilometrów, zwłaszcza na wsi, a wielu nauczycieli pozostanie bez pracy.

Źródło: cia.bzzz.net

Dyskusja