Anonimowi włamali się na serwery polskiego Ministerstwa Gospodarki

06-bkksvce.jpg__JPEG_Image__1530 × 2104_pixels_Nieznani haktywiści opublikowali dziś sporą paczkę danych wykradzionych z polskiego Ministerstwa Gospodarki. Wszystko wskazuje, że atak jest częścią operacji #OpGoldenDawn, o której pisaliśmy tutaj. Kilka dni wcześniej, Anonimowi opublikowali informacje pochodzące z greckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz OBWE (Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie).

Skompresowany plik o nazwie „govpl.rar” i rozmiarze 384mb zawiera około 530 plików w różnych formatach, pochodzących z serwerów trade.gov.pl (polska.trade.gov.pl). Właścicielem subdomeny jest Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP.

Wśród skradzionych plików znajdują się kopie paszportów, zrzuty ekranowe skrzynek pocztowych, hasła, dokumenty rządowe (np. korespondencja z Bankiem Światowym), bazy danych. Sprawcy ataku twierdzą, że to tylko niewielka część pozyskanych informacji. Zapowiadają kolejne publikacje.

„Nie popieramy działań Wiesława Pokładka i jego pupili z CBA, dlatego publikujemy ten wyciek”. – czytamy w krótkim oświadczeniu zamieszczonym na łamach serwisu cyberguerilla.org Haktywiści oświadczyli również, że do końca tygodnia nastąpi krytyczny wyciek zawartości skrzynek pocztowych włoskiego rządu.

Dyskusja