Australia: Komórka "Felicity Ann Ryder"/FAI zaatakowała w Melbourne

FAI australia-diler aut

Komunikat sprawców:

Ubiegłej nocy (2 września 2013) po raz pierwszy w bieżącej historii, ale zdecydowanie nie ostatni, płomienie anarchistycznej insurekcji zagrzmiały wysoko na toksycznym niebie Melbourne, kładąc kres latom lokalnego „aktywizmu” oraz bezczynności „anarchistów społecznych” w tym mieście.

Około 7:30 wieczorem znaleźliśmy się przed wejściem do Gran Turismo Autos, luksusowego dilera samochodów, mieszczącego się na Ulicy Spencera, leżącej w centrum Zachodniego Melbourne. Następnie dostaliśmy się do środka przez źle zabezpieczone tylne okno, gdzie podłożyliśmy improwizowany ładunek zapalający z zapalnikiem czasowym, który umieściliśmy pod biurkiem w części biurowej przyległej do salonu sprzedażowego. Potem natychmiast ulotniliśmy się z budynku tą samą drogą jaką do niego weszliśmy.

Ponieważ nasz cel znajduje się w wysoko strzeżonej okolicy, otoczonej przez kamery monitoringu i często patrolowanej przez ochronę, musieliśmy zrobić to wszystko bardzo szybko. Nie mieliśmy czasu ani planu, by zostawiać tam jakieś napisy czy komunikaty. Operacja trwała niecałe 10 minut. Zamaskowując się, byliśmy bardzo dokładni i ostrożni, jeśli więc do bezwolnych mediów trafią jakieś klatki z filmu nagranego przez monitoring (dostarczone im przez faszystowskie Viktoriańskie Siły Policji) z pewnością będą dla nich bezużyteczne.

Gdy się oddaliliśmy i bezpiecznie zrzuciliśmy swoje maski, wdrapaliśmy się na dach wieży komisji mieszkaniowej skąd mieliśmy świetny punkt widokowy pozwalający nam obserwować efekt naszej roboty.

Obserwując płomienie migoczące pośród nocy oraz ogromną chmurę czarnego dymu sięgająca nieba, wyrażaliśmy swoje wielkie podniecenie i czystą radość, przemieszaną z nienawiścią. Wybuchliśmy wspólnym śmiechem, widząc ogromną liczbę jednostek straży pożarnej, policji i służb ratowniczych, skala ognia przerosła nawet nasze własne oczekiwania.

Bez wątpienia ta akcja zostanie potępiona nie tylko przez tak zwane władze, ale również przez społeczność tak zwanych „aktywistów” Melbourne, z których wielu nazywa samych siebie anarchistami, choć unikają akcji bezpośrednich, preferując zamiast nich udział w żałosnych „protestach” w asyście policji i inne bezużyteczne formy aktywności, które absolutnie nic nie osiągają. Wy bezczynne zdradliwe szumowiny, z dumą przyjmiemy wasze potępienia!

Dedykujemy tę akcję ukrywającej się australijskiej towarzyszce, anarchistce Felicity Ann Ryder – pozostań wolna! Komórce Wściekłych Lisów & ACAB w Anglii, Komórce „Wolność dla Mandylasa i Tsavdaridisa” Indonezyjskiej FAI-IRF, Indonezyjskiej Frakcji ELF, FAI-FOE Argentyna,  Rosyjskiemu ELF, uwięzionym towarzyszom z Konspiracyjnych Komórek Ognia & Walki Rewolucyjnej, uwięzionemu Jeremy’emu Hammondowi, hakerowi z grupy AntiSec oraz wszystkim bojownikom anarchistycznym, pojmanym wzdłuż i wszerz umierającej Planety Ziemia!

 To dopiero początek nowej fazy rebelii, nigdy dotąd nie widzianej na okupowanym kontynencie Australii. Jesteśmy pełni nadziei, że zainspiruje to podobne działania nie tylko w Melbourne, ale także w całej Australii!

Skończyła się era bezużytecznego anarchizmu społecznego, niech dym i ogień wprowadzą nas w nową erę insurekcji i rebelii!!

Komórka Felicity Ann Ryder – Nieformalna Federacja Anarachistyczna/Międzynarodowy Front Rewolucyjny

 

Police Media coverage :

http://www.heraldsun.com.au/news/victoria/car-dealership-goes-up-in-blaze-causing-traffic-chaos/story-fni0fit3-1226709379811

Police Media photos :

http://resources3.news.com.au/images/2013/09/03/1226709/399815-spencer-street-fire.jpg

http://resources0.news.com.au/images/2013/09/03/1226709/399776-spencer-street-fire.jpg

Dyskusja