Włochy (Ferrara): półroczna cenzura listów dla anarchistów uwięzionych w jednostce AS2

wolves_howling_wolf_packW ramach procedury bazującej na artykule 280, zastosowanym przeciwko Nicolowi i Alfredo (oskarżonym o zranienie Roberto Adinolfiego) sąd w Genui (w osobie sędziego Baldini) zarządził cenzurę korespondencji dla Sergio i Stefano (redaktor bloga Culmine), na okres pół roku (mogą jednak otrzymywać listy z zewnątrz). Obaj oni zostali uwięzieni wskutek anty-anarchistycznej Operacji Ardire (Śmiałość).

Czytając sędziowskie zarządzenie, wydaje się, że pretekstem dla tego kroku jest ryzyko, że listy Sergio i Stefano mogłyby podważać sens cenzury narzuconej w ostatnich miesiącach na Nicola i Alfredo, „gdyż ta sama korespondencja może zawierać odniesienia do bezpośrednio zagrażających aktów kryminalnych.” Na potwierdzenie tych obaw, dokument wspomina o krążących w internecie tekstach upamiętniających Mauricio Moralesa, napisanych przez Sergia, Nicola i Alfreda, „którymi ponawiają oni swoje przywiązanie do planów wywrotowych, podejmowanych przez anarchistyczne frakcje”.

Poza tą dziewietnastowieczną terminologią, tak naprawdę chodzi o typowe sztuczki, które władze sądowe i administracja więzienna stosują dziś przeciwko tym, którzy postanowili nie schylać przed nimi głowy.

Nowe represje wobec Nicola

Okazało się także, że przeciwko Nicolowi wszczęto śledztwo, dotyczące „próby podżegania do przestępstwa” (art. 56 i 414). Chodzi o treść listu (który nigdy nie dotarł do adresata, bo przechwyciła go cenzura) poruszającego kwestię walki przeciw więzieniom, które rzekomo prowadzą do takich akcji na zewnątrz, jak „atak na auto dyrektora ateńskiego więzienia Koridallos”. Prokuratorzy Genui twierdzą, że wykorzystają ten list podczas przesłuchań Nicola i Alfredo 30 października 2013. Tymczasem zaś sprawa została przekazana prokuratorowi Bolonii (terytorialna jurysdykcja nad Ferrarą).  Jak napisali na swojej stronie włoscy towarzysze: Mając na uwadze cenzorskie zapędy tamtejszego prokuratora Franza, należy przedsięwziąć starania, aby, najszybciej jak to możliwe, doprowadzić do swobodnej publikacji całości tekstu naszego uwięzionego towarzysza.

Możesz do nich napisać:

Sergio Maria Stefani
Stefano Fosco
Nicola Gai
Alfredo Cospito

Casa Circondariale Ferrara
Via Arginone 327
44122 Ferrara
Italy

Info: [email protected]

Miłość i solidarność ze Stefano, Sergio, Nicola i Alfredo oraz wszystkich buntowników uwięzionych we Włoszech!

http://actforfree.nostate.net/

Dyskusja