Bułgaria nie zgadza się na transfer Jocka Palfreemana do Australii

zx500y290_1811916Negocjacje ws. transferu Jocka Palfreemana do więzienia na terenie Australii zostały wstrzymane w dniu 9 lipca 2013 przez stronę bułgarską. Mimo licznych wniosków, Bułgarzy nie chcą angażować się w negocjacje transferowe (obowiązujące w ramach międzynarodowej umowy, której Bułgaria jest sygnatariuszem) dopóki Jock nie spłaci dużych grzywien nałożonych na niego przez tamtejszy „wymiar sprawiedliwości”.

Jock kontynuuje swoją walkę na rzecz poprawy warunków osadzenia, dlatego władze więzienia próbują go zastraszyć i złamać. W ostatniej chwili odwołano widzenie z dziadkami Jocka, a ostatnio pozbawiono go dostępu do komputera, który pozwalał mu na kontynuację studiów – w obu przypadkach nie podano żadnej przyczyny.

Bułgarzy prawdopodobnie zażądają spłaty nałożonych na Jocka kar pieniężnych zanim pozwolą mu opuścić kraj. Jego rodzina i przyjaciele już zaczęli gromadzić fundusze. Bułgarski rząd do tej pory nie podał dokładnej sumy (wraz z odsetkami narastającymi od 2007 roku). Szacuje się, że kwota ta mieści się w przedziale 550,000 – 600,000 dolarów australijskich.

Poniżej wrzucamy video z przesłaniem od Jocka, nagrane przez osobę która odwiedziła go w więzieniu. Zachęcamy Was do przetłumaczenia go i wrzucenia poniżej w komentarz.

Dyskusja