Aktualizacja nt. procesu KKO (10-11.02.11)

(11.02.11)
Fragment oświadczenia oskarżonych ws. KKO, które wkrótce zostanie opublikowane:
Tekst ten stanowi oświadczenie ogłaszające koniec strajku głodowego, który rozpoczął się w czwartek (03.02.11). Wiemy, że tego rodzaju działania i formy walki zostawiają odciski na historii rewolucyjnego ruchu wywrotowego, a więc maja publiczny charakter i są narażone na krytykę. Biorąc to pod uwagę, wstrzymujemy strajk przed spełnieniem naszych postulatów i niedługo po rozpoczęciu naszej mobilizacji, zdecydowaliśmy się na sporządzenie publicznego oświadczenia w celu poddania ocenie prowadzonej przez nas mobilizacji od samego początku aż do tej chwili.

(10.02.11)
W piątek rano (10.02.11) w sądzie pojawiła się trójka oskarżonych zwolniona za kaucją,
Emmanuel G., N. Vogiatsakis, E. Rallis, a także przebywający w areszcie Mitrousias A. Oskarżeni zwrócili się do swoich prawników i sędziów (którzy przysłuchiwali się z niedowierzaniem na twarzach) o odwołanie trzech członków Sądu Apelacyjnego, ponieważ istnieje podejrzenie o ich stronniczość. Tego dnia na procesie pojawili się przedstawiciele „Stowarzyszenia Adwokatów Pireusu” w celu interwencji po wydarzeniach z ostatniej środy. SAP wysłało swoich przedstawicieli, by sprawdzić na własne oczy warunki w jakich prowadzone jest postępowanie i ewentualnie wnieść skargę. Delegacja oskarżyła sędziów o naruszenia procedur a uwagi nt. decyzji o gromadzeniu danych osób wchodzących na sale sądową i nie nagrywaniu postępowania zostaną przesłane do biura prokuratora i Ateńskiego Stowarzyszenia Prawników. Wniosek o zwolnienie nie obejmuje Konstantiny Karakatsani, ponieważ zachowała ona swoich początkowych prawników. Rozprawa została odroczona do następnego wtorku, w celu rozpatrzenia wniosku o odwołanie sędziów.

Proces zostanie wznowiony we wtorek 15 lutego.


Akcje solidarnościowe:

1. Simos Seisidis wstrzymuje się od przyjmowania więziennej żywności począwszy od 10 lutego. Jest to gest solidarności z prowadzącymi strajk głodowy członkami Konspiracyjnych Komórek Ognia.

2. Kolejna akcja solidarnościowa miała miejsce 10 lutego w budynku sądu w Salonikach. Dedykowana była piątce prowadzącej strajk głodowy (H. Hadtzimihelakis, P. Massouras, P. Argirou, G. Karagiannidis, G. Tsakalos) oskarżonej o udział w R.O. Konspiracyjne Komórki Ognia. 10 lutego był ósmym dniem prowadzonego przez nich strajku głodowego.

Rozdano ulotki zawierające tekst napisany przez jednego z uczestników strajku głodowego oraz oświadczenie G. Tsakalosa i G. Nikolopoulou. Część ulotek została zrzucona ze schodów zasypując wszystkie poziomy budynku.

Ulotki rozdano także osobom wchodzącym do sądu, włożono w drzwi śledczych, prokuratorów itd., pozostawiono na siedzeniach w salach sądowych, w stołówce, przypięto na tablicach ogłoszeń, a także rozrzucono w korytarzach.

Źródło: actforfreedomnow.blogspot.com

Dyskusja