Grecja: Atak na radę adwokacką w Atenach. Solidarność z Walką Rewolucyjną

23 listopada, w samo południe, przeprowadziliśmy symboliczny atak na siedzibę państwowej rady adwokackiej.

Powodem, dla którego obraliśmy ten cel, jest trwające postępowanie sądowe przeciwko Walce Rewolucyjnej. Sprawę powierzono sądowi specjalnemu (obradującemu tylko w nadzwyczajnych przypadkach), który z powodu zmian w prawie antyterrorystycznym pozbawiony jest ławy przysięgłych. Jej miejsce zajmują starannie wyselekcjonowani sędziowie.

Przez wiele lat, państwo greckie aktualizowało swój arsenał prawny, zasilając go ustawami antyterrorystycznymi i kolejnymi poprawkami. Od momentu uchwalenia pierwszej ustawy wymierzonej w organizacje „terrorystyczne” do lata 2012 roku, dziesiątki przepisów weszły do obiegu dzięki tej legislacyjnej machinie.

Ustawy antyterrorystyczne przewidują o wiele surowsze wyroki niż ich poprzedniczki skupiające się na organizacjach zbrojnych. Władze próbują implementować nowe przepisy także w sprawach dotyczących innych form rewolucyjnej przemocy, dążąc do całkowitego wyeliminowania jakiegokolwiek oporu wobec kapitalistycznego barbarzyństwa. Ustawodawstwo wzbogacane jest przepisami, które pierwotnie stosowano przeciwko zbrojnym organizacjom rewolucyjnym, ale teraz obracane są na niekorzyść grup i osób stających na drodzę machinie nowego establishmentu.

Uczestnicząc dzisiaj w konfrontacyjnej demonstracji, możesz zostać aresztowany i oskarżony w ramach tzw. „prawa dla zakapturzonych” *. Jeżeli natomiast padniesz ofiarą policyjnej łapanki, faszystowski reżim może opublikować Twoje zdjęcia i ujawnić dane osobowe.

Proces odbywający się na terenie więzienia Korydallos, to kolejna próba izolowania oskarżonych bojowników od dynamicznego ruchu solidarnościowego.

Przeprowadziliśmy tą akcję również po to, aby obalić mur milczenia zbudowany wokół sprawy Walki Rewolucyjnej.

To nasza odpowiedź na wezwanie do „trzech dni międzynarodowej solidarności z Walką Rewolucyjną”.

Solidarność z oskarżonymi w sprawie WR
Niech żyje anarchistyczny towarzysz Lambros Foundas, członek Walki Rewolucyjnej

* Prawo uchwalone kilka miesięcy po ogólnokrajowej rewolcie z grudnia 2008 roku. Zakłada surowe kary dla osób maskujących twarze, a także oskarżonych o niszczenie mienia publicznego bądź zakłócanie spokoju (od 2 do 10 lat pozbawienia wolności).

Dyskusja