Ateny: Rozpoczął się 3 proces przeciw Komórkom Ognia – oświadczenie 9 członków KKO i T. Mavropoulosa

Oświadczenie dziewiątki członków R.O Konspiracyjne Komórki Ognia i Teofilosa Mavropoulosa wygłoszone podczas pierwszej rozprawy nowego, trzeciego procesu przeciw KKO.

8 październik, 2012: Towarzysze Konstantinos Papadopoulos, Stella Antoniou, Giorgos Karagiannidis, Alexandros Mitroussias i Kostas Sakkas wzięli udział w pierwszym przesłuchaniu podczas nowego procesu przeciwko KKO. Już na samym początku procesu dziewięciu członków R.O. KKO i anarchista Teofilos Mavropoulos opuścili salę sądową i zostali odprowadzeni do swoich cel więziennych, po tym jak członkini KKO Olga Ekonomidou nalegała by na sali rozpraw żeńskiego więzienia Koridallos odczytać na głos poniższe oświadczenie. Proces został odroczony do środy, 10 października.

„Zanim rozpocznie się wasz sąd wojenny, złożę oświadczenie w imieniu członków Konspiracyjnych Komórek Ognia.

Jesteśmy jeńcami greckiego Państwa i wyjaśniamy, że nie uznajemy nad sobą żadnej władzy, nie wspominając o wymiarze sprawiedliwości i naturalnie którymkolwiek z waszych praw. Fakt, że jesteśmy jeńcami wojennymi, bynajmniej nie oznacza, że się poddaliśmy ani, że czegokolwiek żałujemy.

Pozostajemy dumni z naszej organizacji. Każda akcja Konspiracji, każde słowo jakie napisaliśmy w naszych komunikatach jest i na zawsze pozostanie niezłomną częścią każdego z nas.

KKO są drogą nowej miejskiej wojny partyzanckiej, są częścią rozrastającej się globalnej konspiracji przeciwko instytucjom i moralności społecznej, jakie zniewalają ludzkość od wieków.

Nasza niewola nie kładzie kresu naszej sprawie ani nowej miejskiej guerilli, która codziennie przeobraża się w praktykę, a także nigdy nie powstrzyma naszej nieustającej walki o wolność. Wy, marionetki systemu, nie jesteście w stanie jej zatamować.

KKO to nasza dziewiątka, biorąca za nią odpowiedzialność i żaden inny z oskarżonych, którzy nie mają ani nie mogliby mieć z nią nigdy żadnych związków.

Wciąż podążamy tą samą ścieżką wspólnie z naszym towarzyszem Teofilosem Mavropoulosem w ustawicznej podróży ku nieustającej anarchistycznej insurekcji bez oglądania się za siebie.

Porzucamy zahamowania i wymówki, skacząc w ogień działania teraz i na zawsze. Z miejsca w którym stoimy, przesyłamy nasze najgorętsze pozdrowienia Yannisowi Michailidisowi oraz Dimitrisowi Politisowi, poszukiwanym za KKO. Niech ogień anarchii zawsze maskuje wasze szlaki. Dopóki nie spotkamy się w punkcie bez odwrotu. Ślemy także wyrazy siły i solidarności insurekcyjnym towarzyszom prześladowanym przez włoskie władze, jak również wszystkim naszym towarzyszom działających jako FAI.

Wreszcie, myślami i sercem, pozostajemy blisko anarchistycznego towarzysza Mario Lopeza, aresztowanego w Meksysku, po tym jak ranił go wybuch ładunku zapalającego własnej roboty, który przewoził. Jesteśmy także z anarchistką Felicity Ryder, która wybrała drogę zejścia do podziemia i pozostaje prześladowana za tę samą sprawę co Mario.

Niech Żyje Nieformalna Federacja Anarchistyczna (FAI)
Niech Żyje Międzynarodowy Front Rewolucyjny (FRI)
Niech Żyją Konspiracyjne Komórki Ognia (KKO)”

 

http://en.contrainfo.espiv.net

Dyskusja