Grecja: Grupa ‚Zero Tolerancji’ odpowiedzialna za atak na biuro byłego premiera

Jak donoszą greckie media, grupa o nazwie „Zero Tolerancji” przyznała się do ataku bombowego, który miał miejsce rankiem 3 kwietnia w Atenach. Eksplozja nastąpiła przed biurem byłego premiera Kostasa Simitisa, powodując pożar.

Poza obszernym komentarzem dotyczącym obecnej sytuacji kraju, członkowie grupy wyjaśniają powody ataku na biuro byłego premiera.

„Simitis należy do tych, którzy zostali wybrani przez naszych amerykańskich i niemieckich zarządców. Jako premier w latach 1996-2004, dobrze służył swoim panom, zarówno tutaj jak i za granicą”.

„Podczas jego panowania, Grecja wydała biliony euro na zbrojenia; okręty, samoloty oraz system bezpieczeństwa, zaprojektowany z okazji igrzysk olimpijskich. Niemcy uzurpowali sobie prawo do greckiego rynku, a Siemens czerpał zyski. Kiedy Simitis rządził krajem, drogi i mosty były budowane wyłącznie w celu realizowania ogromnych kontraktów przez firmy powiązane z burżujami przy władzy”.

„Podczas jego panowania, Grecja przystąpiła do unii walutowej używając sfałszowanych danych o sytuacji finansowej kraju. Boże błogosław Goldman Sachs i naszego obecnego niedemokratycznego premiera”.

„Kolejny wyczyn tego ‚modernizatora’ to skandal na giełdzie papierów wartościowych, który kosztował oszczędności życia zgromadzone przez tysiące osób”.

„Ponosi on także odpowiedzialność za tłumienie protestów studentów i emerytów. Jednak niektórzy nadal przedstawiają go jako jednego z głównych graczy partii Pasok”.

„Jesteśmy tutaj, by powiedzieć mu: twój czas już prawie się skończył. Będziesz odpowiadał przed trybunałem nadchodzącej rewolucji. Odpowiesz za przyczynienie się do ucisku, nędzy i śmierci, której tak wielu ludzi zmuszonych było skosztować”.

Dyskusja