Grecja: Konstantina Karakatsani na wolności!

„W śmiertelnej ciszy wypełniającej lochy niezłomnej rzeźni, wściekłe wrzaski schwytanego zwierzęcia są tym bardziej przerażające.”

Dwa lata temu, 22 kwietnia 2010 roku, 19-letnia Konstantina Karakatsami została aresztowana, poddana intensywnym przesłuchaniom i oskarżona o udział w działaniach Konspiracyjnych Komórek Ognia. Chociaż Nina odrzuciła wszelkie zarzuty oraz możliwość swojego udziału w KKO, w lipcu 2011 roku skazano ją na karę 11 lat pozbawienia wolności, gdy surowymi wyrokami zakończył się pierwszy proces zwany „sprawą Halandri” [skrót dotyczy zabezpieczonej przez policję kryjówki w Ateńskiej dzielnicy Hlandri]. Od tego czasu, była ona przetrzymywana na terenie więzienia Eleonas-Tebach w Viotia.

4 kwietnia 2012 roku, Konstantina Karakatsani opuściła mury więzienia. Organy sądowe wreszcie uznały wniosek o jej zwolnienie i zawieszenie wykonania kary (aż do rozpoczęcia pierwszego procesu apelacyjnego w „sprawie Halandri”).

Jednakże w poniedziałek 9 kwietnia, Nina ma pojawić się w Ateńskich sądzie apelacyjnym z powodu nowego oskarżenia kierowanego wobec Konspiracyjnych Komórek Ognia, dotyczącego 250 ataków rzekomo przeprowadzonych przez organizację.

Kiedy wypowiadamy władzy wojnę, wiemy co nas czeka. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli wpadniemy w jej ręce musimy spodziewać się zemsty. Powinniśmy być przygotowani na ataki skierowane przeciwko nam i naszym prześladowanym towarzyszom, ale jeszcze bardziej gotowi aktywnie ich wesprzeć, wszelkimi możliwymi środkami – dopóki ich nie odzyskamy.

en.contrainfo.espiv.net

Dyskusja