Projekt Nemezis: Komórki Ognia wysadziły auto sędziny Georgi Tsatani (12.10.2016)

14612568_1420379821324948_5848923605495162058_o

PROJEKT NEMESIS
AKT PIERWSZY

Bierzemy odpowiedzialność za atak na dom prokurator generalnej Georgi Tsatani na ulicy Ipokratus w centrum Aten, obok posterunku policji na Exarchii.

Wiemy, że G. Tsatani dysponuje eskortą policyjną i jest strzeżonym celem, to jednak nie zdołało powstrzymać naszego ataku.

Zdecydowaliśmy się na symboliczną akcję, ograniczając do ataku na przedmioty, pamiętajcie jednak, że Konspiracyjne Komórki Ognia nie zadowolą się takimi limitami…

Wybraliśmy tą prokurator z dwóch powodów.

Po pierwsze G. Tsatani należy do para-sądowej sitwy, zajmującej się ukrywaniem dokumentów spraw, które uderzają w interesy mafii politycznej i biznesowej (mając rzecz jasna w tym również swój interes). Tsatani należy do sądowej awangardy służącej swoim panom.

Szczytem jej brudnej kariery jest sprawa Vgenopoulosa, którą sędzina zamknęła, wspierając tym samym jego uniewinnienie, mimo jego oczywistej winy. Jej sprzedajność wobec biznesmena Vgenopoulosa napompowała jeszcze bardziej jej niewidoczne para-sądowe konto. Ta dyskretna sympatia biznesmena zdolna jest stawiać sędziom wille w dowód wdzięczności za ich „sprawiedliwość”.

Kolejną próbką działalności prokurator generalnej jest sprawa Meimarakisa, którą trzyma ona z dala od zainteresowania mediów. Georgia Tsatani jest jedną z osób, która miała wgląd w akta sprawy sądowej, dotyczące wyposażenia i łapówki byłego ministra obrony narodowej Vagelisa Meimarakisa. Aby go kryć Tsatani dołożyła starań by akta „zapomniano” wysłać do parlamentu. W zamian za to córka i mąż Tsatanis znaleźli się na liście kandydatów ministerialnych z ramienia Nowej Demokracji w okresie gdy kierował nią Meimarakis.

Georgia Tsatani maczała także palce w sprawie Vatopedi potwierdzając raz jeszcze istnienie paramafijnej współpracy między Kościołem a Wymiarem Sprawiedliwości oraz wielu innych znanych sprawach, którym mogła „ukręcać łeb” aby kryć i chronić interesy władzy.

Kolejny powód naszego ataku to jej udział w sądowym zniewoleniu członków naszych rodzin.

G. Tsatani była jedną z osób, które odrzuciły wniosek o zwolnienie Evi Statiri, żony Gerasimosa Tsakalosa, członka K.K.O. Tym samym przyłożyła się do kampanii antypartyzanckiej oraz do jednego z najbardziej niemoralnych szantaży jaki zastosowano przeciwko anarchistycznym rewolucjonistom.

Mściwa obsesja sędziów wymierzona w rodziny naszych towarzyszy oznacza, że każdy z nich, który zaangażował się w tę sprawę zostanie pociągnięty do odpowiedzialności i zapłacenia wysokiej ceny. Pamiętamy, a przede wszystkim jesteśmy cierpliwi, wytrwali i skrupulatni…

Dedykujemy tą akcję uwięzionym członkom K.K.O, Gerasimosowi Tsakalasowi, Christosowi Tsakalasowi, Giorgosowi Polidoriosowi i Oldze Ekonomidou.

Solidaryzujemy się z anarchistyczną towarzyszką Aggeliki Spiripoulou, wszystkimi niezłomnymi więźniami politycznymi wtrąconymi do cel Greckiej Demokracji oraz z włoskimi towarzyszami Alfredo Cospito, Nicola Gai i anarchistom prześladowanymi w ramach operacji „scripta manent” przeciwko F.A.I.

Wkrótce prześlemy pełną wersję tego oświadczenie, uzupełnioną także o naszą inicjatywę Projekt „Nemesis”.

Wkrótce wrócimy…

Patrz także:

Wybuchowa paczka przesłana do sędziny, która uwięziła Evi Statiri

Pełen komunikat „Komórki Nikola i Alfredo”/FAI rozpoczynający operację „Zielona Nemezis”

Wideo:

14692001_1420380261324904_3965990248022194951_o

 

c910d3db323f75b893d83b9c35349345

Dyskusja