Grecja: Squat Nadir o sytuacji Spirosa Mandilasa

tumblr_ly4aat7cwY1qao4gno1_5001-300x300Wniosek (o bezwarunkowe zwolnienie – przyp. tłum.) złożony przez prowadzącego strajk głodowy towarzysza Spirosa Mandilasa dotarł dziś przez fax do Salonik, został zarejestrowany, a następnie przedstawiony urzędnikowi odpowiedzialnemu za postanowienia w procesie przesłuchania. Wniosek który zostanie rozpatrzony przez prokuratora apelacyjnego w celu wyznaczenia terminu przesłuchania, zawiera także raporty medyczne Spirosa Mandilasa. Jego sekretarka oznaczyła sprawę jako priorytetową.

Głównym problemem jaki się pojawia jest to, że przed podjęciem decyzji prokuratora o dacie przesłuchania, swoje orzeczenie musi oficjalnie opublikować sąd (co ozacza że wszystkie odroczenia, zmiany, zarzuty, zaświadczenia, propozycje prokuratorów i adwokatów, decyzje, WSZYSTKO musi być dokładnie odnotowane). Według sekretarki nie ma szans by nastąpiło to przed czerwcem, a samo orzeczenie jest długie na 200 stron i musi być sprawdzone przez przewodniczącego sądu w celu uzupełnienia. To zbyt obszerny dokument by został natychmiastowo opublikowany.

Jeśli termin przesłuchania nie zostanie jutro ogłoszony przez porkuratora, bazując na nieformalnej decyzji (co może uczynić, lub też nie, jako wyjątek), nie będzie innego sposobu na uwolnienie towarzysza, z wyjątkiem zebrania pieniędzy na kaucję.

Powaga sytuacji towarzysza Spirosa Mandilasa (prowadzącego strajk głodowy od 14/3/15) nie pozostawia miejsca na obojętność i opieszałość, wraz z biurokratycznymi wykrętami organów sądowych. W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia lub naruszenia zdrowia S. Mandilasa (z powodu opóźnień), odpowiedzialność spadnie nie tylko na jego 39 współoskarżonych, ale również na organy sądownicze.

TRZYMAJ SIĘ MOCNO TOWARZYSZU AŻ DO ZWYCIĘSTWA

Anarchistyczny Squat Nadir

Dyskusja