Oświadczenie Aliansu Grup Anarchistycznych po Antykongresie w Katowicach

kapital-ludzkiAntykongres okazał się dla nas nie tylko szeregiem bezpośrednich ulicznych akcji i wykładów z alternatywnych teorii. Choć nie wszystko udało się w pełni zrealizować, zaistniałe sytuacje wytworzyły w nas poczucie wspólnoty, które rezonować będzie jeszcze długo, napędzając kolejne działania. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i odwadze osiągnęliśmy wiele. Jesteśmy mocno zbudowani postawą środowiska wolnościowego w całej Polsce. Dziękujemy wam za akcje solidarnościowe.

Bierzemy też na klatę wszelkie głosy krytyki, (nad)interpretacje i próby wmawiania nam co i jak powinniśmy robić. Również za waszą wolność będziemy dalej walczyć.

Od Legionowa po Baltimore, brutalność policji nie pozostawia nam złudzeń. Aparat państwowy, za pieniądze ludu, broni interesów globalnego kapitału, a działania policji przybierając charakter operacji wojskowych, wymierzane są przeciwko wszystkiemu co nie wypełnia jego norm. Odmawiamy legitymizacji takiej władzy.

Oto skutki policyjnego terroru w trakcie Antykongresu:

– 21 protestujących zatrzymanych, wszystkie – na chwilę obecną – z zarzutem art. 193kk;
– 10 osób obciążonych dozorem policyjnym, w tym dwie dozorowane dwa razy w tygodniu;
– wejścia do domów zatrzymanych i ich rodzin;
– nachodzenie lokalu organizacyjnego;
– zastraszanie aktywistów;
– 3 osoby odwiezione do szpitala.

Niestety bilans może być większy (będziemy informować na bieżąco).

Mogłoby się wydawać, że już po wszystkim. Nasza akcja dobiegła końca. Zatrzymania, dozory i policyjne obserwacje stały się codziennością, a nudna konsumpcja ma być jej uzupełnieniem. Chcą, byśmy wrócili w utarte schematy spektaklu. Dla nas powrotu już nie ma! Walka dopiero się rozoczęła. Każdego dnia na nowo odkrywamy uczucie solidarności wobec towarzyszek i towarzyszy; odżywamy stawiając opór, to on scala nas w jedność. Już czas popsuć maszynkę do mielenia społeczeństwa! Każdy dzień jest dobry do działania. Nie dajmy się zastraszyć. Odpowiedzią na represje niech będą akcje solidarnościowe.

Alians Grup Anarchistycznych

Dyskusja