Bristol: FAI/ELF podpaliła auta ochrony, mediów i myśliwego

fai-brygada zbójeckaKomunikat po ataku z 30 czerwca 2014: Tuż przed wschodem słońca wybraliśmy się na płomienną przechadzkę wzdłuż Glebe Road, krzyżującej się z główną arterią Bristolu – Church Road, i spaliliśmy samochody: korporacyjny, luksusowy, należący do prywatnej firmy ochroniarskiej oraz do myśliwskiego ścierwa. Dziki ogień w sercu miasta-więzienia, by przełamać kłamstwo o spokoju społecznym i rozpalić konflikt!

Służby nie były na tyle szybkie, by złapać sprawców, a puste ulice były rozświetlone ogniem jak pochodniami. Krótko mówiąc, wybrane vany i samochody były czynnymi składnikami życia, które reprezentują i wymuszają.

Virgin Media jest dostawcą telewizji oraz Internetu, a także krajowej sieci światłowodowej. Rolą tej firmy jest utrzymywanie nas w sidłach współczesnej ekonomii informacyjnej, spektaklu celebrytów, gier wideo i reklam. Niszczmy to, co nas oswaja i ogłupia!

Samochód tak prestiżowy, jakim jest Quattro to kolejne splunięcie zarówno na tych, którzy są pozbawieni własności, jak i na Ziemię. W bogatych dzielnicach ulegających gentryfikacji są często spotykane, zarówno w Anglii jak w Argentynie, w Sydney czy Berlinie, a tacy jak my mogą im robić zdjęcia na wakacjach.

Spopielony pojazd należący do firmy ochroniarskiej BWS to jeden mniej do wykonywania ich zadania – trzymania biednych z dala od posiadających, używając gróźb lub siły i rozwijania sieci kamer monitoringu, pod którymi przechodzimy setki razy dziennie. Pachołki establishmentu opowiedziały się po jednej ze stron! Insurekcyjne działanie przeciw strukturze władzy nad nami, wokół nas i w nas samych.

Czy to aktywny myśliwy, czy też zwolennik i propagator zabijania dzikich zwierząt dla rozrywki – w każdym razie, właściciel solidnego samochodu z napędem na cztery koła, obklejonego naklejkami promującymi myślistwo także otrzymał płomienny podarunek. Niektórzy nazywają ten krwawy sport niecywilizowanym, jest to jednak w istocie idealny przykład pogardy dla zwierząt pozaludzkich, uprzywilejowanie wyższej klasy, a także międzyklasowej współpracy, będącej podstawą i treścią cywilizacji. Niech to bogaci staną się zwierzyną łowną, gońmy ich w mieście i na wsi.

Nasze działanie zbiegło się w czasie z wezwaniem do działań wspierających naszego uwięzionego brata Gabriela Pombo da Silva z Hiszpanii, który opiera się przymusowemu transferowi do modułu maksymalnego bezpieczeństwa (maximum security module). Mamy nadzieję, że nasze płomienne pozdrowienia przebiją się również przez więzienne pręty do wilczyc A. Trudeau i F. Rouiller oraz do compa C. „Chivo” Lopeza (Meksyk) – wysunięto przeciw nim zarzut ataku koktajlami Mołotowa w Państwo i Kapitalizm. Nasze myśli są także przy bojowniku o wyzwolenie zwierząt, którego imienia nie znamy, a którego oskarżyciele próbowali połączyć z anarchistycznym wydawnictwem UpprorsBladet (Szwecja) oraz współoskarżonym, który także postanowił zachować milczenie przy glinach. Ponieważ A. Cospito, N. Gai, G. Iacovacci i A. Antonacci będą sądzeni 4 lipca, postanowiliśmy rozjaśnić ich cele naszą gorącą solidarnością. Więźniowie na ulice, niech biegną dzicy i wolni!

O OSKARŻONYM W BRISTOLU

Ze szmatławej prasy dowiedzieliśmy się, że rano, 12 czerwca ktoś został zatrzymany w swoim samochodzie przez policję w okolicy Bradley Stoke z podejrzeniem zamiaru popełnienia przestępstwa, a następnie aresztowany z podejrzeniem dokonania czterech podpaleń. Odbyło się to w kontekście czterech skoordynowanych sabotaży, które miały miejsce w poprzednich dniach, skutkując zanikiem sygnału telefonicznego i wielu usług radiowych – za które odpowiedzialność wzięła grupa FAI/ELF Live Wires (Niespokojne Duchy, dosł. „kable pod napięciem” – tłum.), co odnotowały szmatławe media i anarchistyczne portale kontriinformacyjne (choć moderatorzy bristolskich Indymediów skrzętnie to przemilczeli).

Ponieważ jak dotąd ruch anarchistyczny milczy w tej sprawie, przede wszystkim chcemy oświadczyć, że – choć nikt z nas, naszych bliższych i dalszych znajomych nie wie, kim jest ta osoba, jakie są jej sympatie i w co się angażuje – represyjne działanie Państwa ma na celu zniechęcić do podobnych akcji, a my nie przyjmiemy tego spokojnie. Albo policja dokonała aresztowania bez związku ze sprawą by stłumić część krytyki, jaka posypała się na nią ze strony lokalnych i krajowych mediów za nieudolność w powstrzymywaniu ataków anarchistycznych, a wówczas jest to bezowocna prowokacja, podczas, gdy działania trwają, albo ta osoba rzeczywiście jakoś zaangażowała się tej nocy w walkę, czy to w ramach zdecentralizowanej nieformalnej grupy takiej jak FAI czy ELF, czy też anonimowo – w każdym z tych wypadków jest potencjalnym towarzyszem i jako takiego będziemy jej bronić.

Obecnie wygląda na to że policja niespecjalnie interesuje się tą osobą, ponieważ według szmatławych mediów wyszła na wolność za kaucją po przesłuchaniu, prosimy jednak każdego, kto wie coś więcej o opublikowanie informacji, o ile uzna za stosowne.

Tymczasem, Solidarność ze wszystkimi niespokojnymi duszami i każdym, kto podziela naszą motywację do działania!

Nieformalna Federacja Anarchistyczna/Front Wyzwolenia Ziemi
Brygada Zbójeckiego Ognia

 

Dyskusja