Grecja: Zapadły wyroki ws. podwójnego rabunku w Velventos, Kozani

velvedo-robbers-guilty-but-not-terrorists.w_lW środę 1 października 2014, sąd apelacyjny skazał sześciu anarchistów oskarżonych o dokonanie podwójnego rabunku w miejscowości Velvento, Kozani.

Towarzysze Yannis Michalidis, Nikos Romanos, Andreas-Dimitris Bourzoukos i Dimitris Politis (którzy przejęli polityczną odpowiedzialność za rabunek), jak również Fivos Harisis i Argyris Ntalios (zaprzeczający swojemu udziałowi) zostali aresztowani w lutym i kwietniu 2013 roku, otrzymując także zarzut przynależności do Konspiracyjnych Komórek Ognia.

Ostatecznie, wszystkich uznano winnymi:

– Dokonania rozboju z celowym użyciem przebrania, kominiarek (oprócz Dimitrisa Politisa, którego rola ograniczała się do przygotowania ucieczki).

– Nielegalnego posiadania dużych ilości broni palnej (użytej w trakcie napadu).

– Kradzieży pojazdu (chodzi o samochód dentysty-zakładnika).

Zgodnie z dalszą treścią wyroku, oskarżonych uwolniono od zarzutu terroryzmu, gdyż zabrakło dowodów na ich udział w KKO. Jednakże przeciwko towarzyszom toczą się inne sprawy, ponawiające dokładnie te same oskarżenia.

Yannis Michailidis został skazany na 16 lat, 4 miesiące i 10 dni pozbawienia wolności. Nikos Romanos otrzymał karę 15 lat i 10 miesięcy. Andreas-Dimitris Bourzoukos, Fivos Harisis, Argyris Ntalos spędzą w więzieniu 15 lat i 11 miesięcy, a Dimitris Politis 11 lat i 5 miesięcy.

Poprzednie informacje w tej sprawie znajdziesz tutaj.

contrainfo.espiv.net

Dyskusja

  • ciuliczek 7 lat temu

    Wszedzie aresztują i zamykają tylko nie w Polsce. U nas anarchistów chroni Stowarzyszenie Nigdy Więcej, które za pieniądze podatnika „szkoli” prokuratorów i policjantów, że to prawica jest antysystemowa.

    • thetruth 7 lat temu

      stul ryja jebany chwascie i wypierdalaj biadac do swoich „bogu ducha” winnych idoli z „bogu ducha” blodd&honor -tzw organizacji „patriotyczno filantropijnej”