Zaktualizowana wersja "Znaku Życia" (75 stron) – broszury o zamachu na Adinolfiego

Zapraszamy do lektury zaktualizowanej wersji „Znaku Życia”. Dotychczasowa wersja liczyła 25 stron, a obecna, znacznie poszerzona, liczy ich 75, i dokumentuje dalsze losy anarchistów, Nicola i Alfredo, którzy dokonali zamachu na Roberto Adinolfiego, szefa włoskiej firmy nuklearnej. Jest to już druga (po „Czasie Bojowych Sumień”) z naszych broszur która tak obszernie przybliża wycinek z historii współczesnych grup insurekcyjnych, działających w ramach międzynarodowej sieci Nieformalnej Federacji Anarchistycznej.

„Znak Życia” relacjonuje dalsze losy zamachowców. Opowiada o walce w więzieniu (strajk głodowy), procesie sądowym i śledztwie. Zawiera także ich deklaracje odpowiedzialności za zamach oraz listy w których Nicola i Alfredo wyjaśniają swój światopogląd, afirmując akcję bezpośrednią i poddając krytyce anarchizm społeczny.

Jako dopełnienie obrazu sytuacji panującej we Włoszech dodaliśmy także wywiad ze Stefano i Elizą, uwięzionymi redaktorami anarchistycznego bloga Culmine, który regularnie publikował insurekcyjne komunikaty i teksty teoretyczne (Obecnie Stefano i Eliza wyszli z więzienia i podlegają aresztowi domowemu, jednak proces przeciwko nim nadal trwa).

W tej chwili, od wielu miesięcy nie docierają do nas listy Alfreda i Nicola, ponieważ państwo otoczyło ich murem milczenia, narzucając restrykcyjną cenzurę, zakazującą im kontaktowania się ze światem zewnętrznym.

znak-zycia

 

BROSZURĘ POBIERZESZ/PRZECZYTASZ TUTAJ

 

Poniżej recenzja z tylnej okładki broszury:

30 października 2013 rozpoczął się proces dwóch anarchistycznych towarzyszy Nicola Gai i Alfredo Cospito oskarżonych o atak na Roberto Adinolfiego, szefa włoskiej firmy atomowej Ansaldo Nucleare, powiązanej z koncernem zbrojeniowym Finmeccanica.

7 maja 2012 obaj towarzysze, działając pod szyldem Komórki Olga – Nieformalnej Federacji Anarchistycznej/ Międzynarodowego Frontu Rewolucyjnego (FAI/IRF) zaatakowali Adinolfiego pod jego własnym domem, przestrzeliwując mu nogę. Jak zadeklarowali była to reakcja na katastrofę nuklearnę w Fukushimie. W wyniku ich akcji oraz innych bojowych działań włoskiej FAI państwo rozpętało falę antyanarchistycznych represji. Przybrała ona postać policyjnych operacji “Ardire” i “Thor” w toku których aresztowano wielu anarchistów, dokonując nalotów na ich domy. Kolejnym przejawem wzmożonych represji były wysokie wyroki dla osób zatrzymanych podczas zamieszek w Genui (2001) i Rzymie (2011).

Represje nie ustaną, lecz ataki na istniejący porządek społeczny również nie wygasną. Buntowniczy duch naszych czasów wciąż manifestuje swoją obecność, a nielegalne ścieżki walki zaludniają się krokami nowych towarzyszy. Na miejsce aresztowanych przychodzą nowi, którzy kierowani solidarnością, przystępują do dalszej walki, pełni miłości, gniewu i woli niszczenia.

Teksty Nicola i Alfreda, którzy mieli odwagę wkroczyć na tę ścieżkę, przybliżają nam ich bezkompromisową postawę, pozwalając lepiej zrozumieć idee bojowego nihilizmu i insurekcji. Choć obaj towarzysze zostali odizolowani w więziennych celach, a ich korespondencja poddawana jest cenzurze, nie utracili oni swojej siły i nie wyrzekli się swoich przekonań, biorąc – w miarę możliwości – udział w anarchistycznym dialogu, którego zapis znajdziecie w niniejszej broszurze.

 

Dyskusja