Francja: Anarchista Damien Camelio skazany za ataki GADI

damien camelio GADA

Info na podstawie prasy burżuazyjnej: Z Francji dotarły do nas wieści, że anarchistyczny towarzysz, 31-letni Damien Camelio został aresztowany i oskarżony o udział w dwóch podpaleniach do jakich doszło w Tarbes i Pau, oraz o przynależność do grupy GADI (Międzynarodowa Grupa Akcji Bezpośredniej). Damien przyznał się do udziału w tych atakach, które miały miejsce 31 grudnia 2013. Nie podał jednak policji żadnych informacji na temat organizacji, jej struktury i członków. Władze skazały go na dwa lata więzienia. Oświadczył, że obie akcje przeprowadził sam, a drugi anarchista, oskarżony w tej samej sprawie został oczyszczony. Chodzi o atak na kościół Nauki Chrześcijańskiej w Pau, stanowiący zaplecze dla skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, a także o atak na budynek armii francuskiej i wejście do miejskiego więzienia. Więcej o atakach przeczytasz TU

Fragmenty jego deklaracji:

„Biorę odpowiedzialność za ataki przeprowadzone w solidarności z uwięzionymi towarzyszami-anarchistami i przeciwko neoliberalnej polityce prowadzonej w całej Europie. Mechanizm społeczny jest złamany. Prawdziwy terroryzm to feudalny kapitalizm, oddziałujący na życie jednostki od samych jej narodzin, podczas gdy całe rodziny wychodzą na ulice nie mogąc wykarmić swoich dzieci, a ludzka godność jest niszczona. Zanim mnie osądzicie, popatrzcie na terror odbijający się w ich oczach.
(…)
Zaatakowałem symbole kapitału i odpowiadam gwałtownie na moje uwięzienie. Nie jestem niewinny, dosłownie i w przenośni, anie nie jestem winny. Nie będę ofiarą, dopóki wina prawdziwych, terrorystycznych opresorów nie stanie się jasna. Jestem po prostu anarchistą, który dołączył do oporu.”

Napisz do Damiena:

Damien Camelio
Maison d’arrêt
PAU – Ecrou 25622
14 Bis Rue VIARD
BP 1616
64037 PAU CEDEX

Dyskusja