USA: Rebecca Rubin skazana na 5 lat więzienia za udział w atakach ALF i ELF

hi-bc-130816-vail-fire-rubin-fbi27 stycznia 2014, sąd federalny w Portland skazał eko-sabotażystkę Rebecce Rubin na pięć lat pozbawienia wolności. 40-latka ukrywała się przez siedem lat w Kanadzie – od grudnia 2005 do listopada 2012 roku, kiedy to oddała się w ręce policji.

Kilka miesięcy później, w październiku ubiegłego roku, Rubin przyznała się do podpalenia i próby podpalenia obiektów zlokalizowanych na terenie Oregonu, Kolorado oraz Kalifornii. Wyrok dotyczy czterech akcji przeprowadzonych pod szyldem ALF i ELF:

– Uwolnienia 400 dzikich koni ze stadniny miejskiej w Oregonie. W trakcie ataku współtowarzysze Rubin podpalili nieruchomość. (1998 rok)

– Wniesienia benzyny na teren budowy ośrodka narciarskiego w Vail (Kolorado). Przy jej pomocy wzniecono ogień, który strawił cały kompleks. (1998 rok)

– Podłożenia ładunku zapalającego w biurze Służby Leśnej w Medford, Oregon. (1998 rok)

– Wyzwolenia koni z siedziby kalifornijskiego Biura Gospodarowania Ziemią oraz podpalenia należącej do niego zagrody. (2001 rok)

Po odbyciu kary, Rubin będzie znajdować się pod ciągłym nadzorem. Musi także wypłacić 13 mln dolarów zadośćuczynienia, zaliczyć 200 godzin prac społecznych oraz przeczytać dwie książki – Dawid i Goliat – autorstwa Malcolma Gladwella, z których ma dowiedzieć się o pokojowych formach protestu.

interarma.info

Dyskusja