Chile: Hans Niemeyer skazany na 5 lat więzenia

auno27061212 lipca 2013 roku, towarzysz Hans Niemeyer został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za „przewożenie ładunku wybuchowego”. Wyrok zapadł na podstawie prawa regulującego dostęp do broni i materiałów wybuchowych. Sąd zadecydował również o dopisaniu mu 10 miesięcy więzienia za „szkody” wyrządzone podczas ataku bombowego na BCI Bank, który miał miejsce w listopadzie 2011 roku. Wliczając czas spędzony już w więzieniu, pozostają mu około 4 lata i 6 miesięcy odsiadki.

Sąd, mimo rezygnacji z odwołania się do prawa antyterrorystycznego, nie mógł przepuścić okazji, aby osadzić jednostkę, która sprzeciwia się i kwestionuje obecny porządek. Sędziowie natomiast nie mogli oprzeć się pokusie wymierzenia Hansowi zemsty, za jego poglądy i nieugiętą postawę.

Gdy podczas rozprawy grupa strażników więziennych TAR (oddział Transferów Wysokiego Ryzyka) zbliżyła się do towarzysza, na sali rozległy się okrzyki takie jak „Bądź silny, Hans!”, „Precz z państwem policyjnym!”, „Naprzód Hans!”, „Bądź silny, bracie!”, na które Niemeyer odpowiedział salutując. W tym samym czasie na zewnątrz odbył się solidarnościowy rajd –  rozwinięto transparenty i rozrzucono ulotki.

Obecnie towarzysz Hans przebywa w skrzydle maksymalnego bezpieczeństwa, więzienia o zaostrzonym rygorze. Nie mamy pojęcia czy będzie stamtąd przeniesiony, czy może zostanie tam na stałe. Jak zwykle wzywamy do czujności.

Obrona po ogłoszeniu wyroku zapowiedziała apelację. Prokuratura zamierza rozpatrzyć sprawę ponownie, szukając możliwości zastosowania w niej prawa antyterrorystycznego. Gdy znajdzie ku temu pretekst, to również złoży wniosek o apelację.

Nieposkromiona siła dla Hansa i jego rodziny!
Rewolucja nie może być samotna, ani dziś, ani kiedykolwiek – Aktywna Solidarność!

waronsociety.noblogs.org

Dyskusja