Wezwanie do solidarności ze strajkującymi imigrantami (10.03)

Zapewne słyszeliście, że grecja to warty odwiedzenia piękny kraj z pysznym jedzeniem i pełnymi serdeczności mieszkańcami. Uważaj: to nie jest cała prawda. Dla setek tysięcy przybyszy rzeczywistość wygląda inaczej. Istnieje powszechne niebezpieczeństwo naruszenia praw człowieka. Emigranci i przyjezdni, którzy przekraczają granicę grecji mogą zostać deportowani bądź umieszczeni w ośrodku dla uchodźców na 2-4 miesiące lub dłużej. W przypadku zwolnienia zmuszani są do pracy w rolnictwie, lokalnym przemyśle, przestępczości zorganizowanej lub jako sprzedawcy uliczni bez dokumentów i żadnych praw obywatelskich. Są celem przemocy, nietolerancji, pomówień, nienawiści i dyskryminowani przez państwo greckie.

Grecja wykorzystuje około 500 tyś nielegalnych imigrantów i uchodźców dla podniesienia cierpiącej gospodarki narodowej. W ubiegłym roku prawie 140 tyś imigrantów przekroczyło granice grecji w nadziei na lepsze życie. Większość z nich pozostanie bez legalizacji pobytu przez wiele lat, będą traktowani jako niepożądani współcześni niewolnicy. Od 25 stycznia, 300 imigrantów pracujących i mieszkających w grecji od wielu lat rozpoczęło ogólnokrajowy strajk głodowy w Atenach i Salonikach. Domagają się legalizacji pobytu wszystkich nielegalnych imigrantów. Ich walka jest walką wszystkich imigrantów, pracowników i obywateli świata. 10 marca będzie 45 dniem prowadzonego przez nich strajku głodowego. Mimo tego państwo greckie nie odpowiedziało jeszcze na ich uzasadnione roszczenia.

Wzywamy ludzi w grecji i na całym świecie do przeprowadzenia działań obywatelskiego nieposłuszeństwa w dnu 10 marca w solidarności z 300 strajkującymi imigrantami. Prosimy wszystkich, aby celem swoich działań uczynili grecki sektor turystyczny: wynoszący 15% greckiego PKB. W rzeczywistości turystyka i migracja są dwiema stronami prawa do legalnego i swobodnego przemieszczania się.
Proponujemy łatwo osiągalny cel znajdujący się w wielu krajach: Grecką Narodową Organizacje Turystyczną. Możesz urządzić demonstrację, blokadę, okupację, akcję ulotkową lub przeprowadzić inne działania wewnątrz czy w pobliżu placówek greckiej narodowej organizacji turystycznej.
Adresy biur GNOT znajdziesz tutaj Jeśli w twoim mieście nie ma biura GNOT, możesz skierować swoje działania przeciwko ambasadzie grecji (Ambasada grecji w polsce: Warszawa, Ul. Górnośląska 35) lub greckim przedsiębiorstwom bądź, po prostu demonstrować w zatłoczonych miejscach publicznych lub mediach.

300 MORDERSTW LUB LEGALIZACJA

Źródło: occupiedlondon.org/blog

Dyskusja

  • Eliza 11 lat temu

    ktoś wie, czy są plany na jakieś akcje w Krakowie?