35 dzień strajku głodowego imigrantów

15 uczestników trwającego już 35 dni strajku głodowego imigrantów zostało przewiezionych do Ateńskiego szpitala z objawami skrajnego wyczerpania. W szpitalu pojawiła się policja wypytując personel medyczny o szczegóły dotyczące przewiezionych osób, personel nie udzielił jednak żadnych informacji.

Petros Yiotis z komitetu Inicjatywy Solidarnościowej powiedział w niedzielę (27.02), że hospitalizowane osoby od niedawna odmówiły przyjmowania wody i innych napojów. Są one częścią grupy ok 300 imigrantów, którzy w styczniu podjęli okupacje Ateńskiej Szkoły Prawa domagając się legalizacji swojego pobytu.

Tego samego dnia 50 strajkujących w Salonikach ogłosiło swoją decyzje o zaprzestaniu przyjmowania cukru, obecnie spożywają tylko wodę i sól.

Dyrektor szpitala w Salonikach zlecił tortury przybywających tam uczestników strajku: nakazał pracownikom postawić przed strajkującymi tacę pełną jedzenia. Lekarze w solidarności ze strajkującymi wnieśli o cofnięcie licencji medycznej dyrektora.

Ludzie w solidarności ze strajkującymi imigrantami zajęli dzisiaj (28.02) Ministerstwo Pracy zlokalizowane przy placu Korai w Atenach. Wzywają do wsparcia okupacji w dniu jutrzejszym od godziny 8:00 i uczestnictwa w zgromadzeniu solidarnościowym przed ministerstwem o 14:00.

Wkrótce opublikujemy komunikat wydany przez okupujących.


Na podstawie: occupiedlondon.org/blog

Dyskusja