1 dzień 4-go procesu przeciw Komórkom Ognia [aktualizacja]

zgilotynowanyTeofilos Mavropoulos, oświadczył na tej rozprawie, że przyłącza się do KKO. Komunikat w tej sprawie przeczytasz TU. Jednak zarówno on jak i towarzysze Michailidis oraz Politis odczytali jeszcze dwa teksty których nie uwzględniliśmy w poprzednim tłumaczeniu:

Teofilos w imieniu KKO:

„(…)

Przystępując do Konspiracji, chciałbym przeczytać zbiorowe oświadczenie dotyczące tego procesu. Chcielibyśmy wyjaśnić kilka rzeczy.

Poza nami, którzy zadeklarowaliśmy swój udział i wsparcie dla Konspiracji, wszystkie inne osoby oskarżone w tym procesie nie mają nic wspólnego z postawionymi zarzutami. Nigdy nie mogłyby one być członkami Konspiracji. Dzieli nas ocean różnic, odmiennych poglądów i wyborów.

KKO i FAI to międzynarodowa sieć anarchistów czynu, którzy stają naprzeciw wroga z przekonaniem, że gra toczy się tu o najwyższą stawkę, według zasady wszystko albo nic. To sieć anarchistów czynu, którzy nie zamierzają dowodzić własnej niewinności ani korzystać z okoliczności łagodzących.

Poprzez setki ataków, Konspiracja oraz Nieformalna Federacja Anarchistyczna dają wyraz czarnej anarchii, podpalającej milczenie wielu i tchórzostwo reformistów.

Wszystkie zarzuty jakie stawiacie nam w swoich oskarżeniach stanowią część anarchistycznej historii i zbrojnego szlaku Konspiracji, podążającej przez społeczną pustynię masowego podporządkowania.

To nasz kompas, na nie odkrytych dotąd obszarach anarchistycznej insurekcji.

To wyjątkowy moment spotkania teorii z praktyką.

To miejsce, gdzie umiera prawo i rodzi się anarchia.

To tu, dzwięk eksplozji i wystrzały broni przerywają spokój tłumu.

Te chwile należą do nas. Ta historia jest naszą historią.

Nie da się ją postawić przed sądem, ani zakończyć na sali rozpraw.

Jesteśmy benzyną, prochem, detonatorem, kulą, pistoletem.

Jedyną rzeczą jaką od nas dostaniecie jest wojna.
Konspiracja w całej swojej istocie.
Oto nasza Anarchia.”

G.Mihailidis także przeczytał oświadczenie (napisane przez niego i D.Politisa), po czym zignorował dalszą procedurę. „Daj nam kopię” – zwrócił się przewodniczący, „To oświadczenie nie jest dla ciebie” – odpowiedział D.Politis, podczas gdy gliniarze zakładali mu kajdanki.

Oświadczenie:

„Oświadczamy, że odmawiamy udziału w postępowaniu sądowym nie tylko dlatego, że jest to środek poniżania i łamania anarchistycznej walki; nie tylko dlatego, że ma na celu tłumić działania anarchistów; ale głównie dlatego, że nie uznajemy żadnego instytucjonalnego przedstawiciela burżuazyjnej władzy, sprawującego sąd nad ludźmi.

Jako anarchistyczni rewolucjoniści jesteśmy wrodzy wobec burżuazyjnego wymiaru sprawiedliwości, zsyłającego ludzi na zgniliznę uwięzienia, w celu obrony zbrodniczego prawa kapitalizmu. Wspieramy także każdą formę anarchistyczno-rewolucyjnej wojny. Jesteśmy częścią gwałtownych, partyzanckich działań, których będziemy bronić jako nieodłącznego elementu walki”

Proces będzie kontynuowany 15 kwietnia.

tłum: Skoruta/b-m

Dyskusja