Belgia: Najnowsze akty sabotażu i nieposłuszeństwa

monster

Płomienna wyprawa – W Farcienne doszło do zuchwałego podpalenia, którego ofiarą padł samochód należący do administracji miasta. Zdarzenie miało miejsce tuż przed budynkiem samorządowym. Nieco później, pożar strawił również samochód terenowy. Państwo to potwór wyposażony w macki, ale nie pozbawiony słabych punktów. Żeby je zaatakować, nie trzeba uderzać prosto w serce (którego nie posiada), ale celować tam, gdzie nie może się bronić, ani zapobiec woli zdeterminowanej i uzbrojonej jednostki, która chce zrealizować skromny, lecz znaczący akt oporu.

Jeden po drugim – Znajdujemy się na terenie więzienia w Turnhout, gdzie buntowniczy więzień podłożył ogień wewnątrz „swojej” celi. Płomienie doszczętnie zniszczyły pomieszczenie, a pięciu strażników trafiło do szpitala w wyniku zatrucia toksycznymi oparami. Policja musiała interweniować, aby przywrócić porządek na terenie placówki więziennej. Solidarność z więźniami, którzy podejmują walkę.

Palenie… dealerów samochodowych – W środku nocy, nieznani sprawcy podłożyli ogień na terenie bocznego skrzydła salonu samochodowego DS Motors w Adenne. Budynek został zniszczony, jak również 13 pojazdów znajdujących się wewnątrz. Atakując ten symbol kapitału i konsumpcji, ktoś chciał wysłać jasny komunikat. Kilka dni później, inny pożar zniszczył salon VL Motors. Bezzwłoczna interwencja strażaków nie zapobiegła dewastacji 12 pojazdów.

Trzy w jednym – 10 marca ktoś podłożył ogień w biurowcu zajmowanym przez takie firmy jak Siemens, Fujitsu, Cytec na terenie dzielnicy Anderlecht (Bruksela). Uszkodzenia były znaczne; odkryto trzy różne miejsca zaprószenia ognia. Stłumienie płomieni zajęło strażakom ponad 4 godziny – ogień rozprzestrzenił się na podwieszane sufity oraz izolację ścian. Siemens to duży gracz na międzynarodowym rynku technologii przemysłowych, które wyniszczają planetę (od uzbrojenia, po broń atomową, od technologi produkcyjnej, przez transport kolejowy, po urządzenia gospodarstwa domowego). Fujitsu angażuje się w rozwój technologii i telekomunikacji, dziedziny przekształcające świat w mega-maszynę z człowiekiem w roli wyposażenia dodatkowego. Cytec to z kolei zakłady chemiczne produkujące wysokiej jakości tworzywa sztuczne, które możesz odnaleźć wszędzie dookoła siebie; na trawnikach, plażach, w rzekach i na środku oceanu.

Od strajku do sabotażu – Po ogłoszeniu przez dyrekcję planów zamknięcia firmy Meister w Sprimont, pracownicy wszczęli strajk. Tym razem nie skończyło się na skrzyżowanych rękach; z firmy zniknęły dziesiątki komputerów zawierających ważne dane, a całe palety z produktami odnaleziono w jeziorze położonym tuż za siedzibą firmy. W magiczny sposób wyparowały także nagrania z monitoringu.

Budowa się opóźnia… – Nieznani sabotażyści przeniknęli na jedną z budów w strefie przemysłowej Aarschot, wybijając szyby w sprzęcie budowlanym i barakach mieszkalnych. Budowa kolejnej struktury przemysłowej trochę się opóźni…

Ministerstwo farby – Pod koniec marca, front budynku Ministerstwa Sprawiedliwości w Saint-Gilles (Bruksela) został przyozdobiony przez gorliwych miotaczy farby.

contrainfo.espiv.net

Dyskusja