Teofilos Mavropoulos przyłączył się do Komórek Ognia

Cale kko

Theofilos Mavropoulos jest anarchistycznym partyzantem miejskim oskarżonym w obu trwających aktualnie – trzecim i czwartym – procesach politycznych przeciwko Konspiracyjnym Komórkom Ognia. Podczas pierwszego dnia 4 procesu przeciw KKO, Teofilos oświadczył:

„Podczas poprzedniego procesu oraz w tekstach jakie pisałem później ustawiłem się względem Konspiracji Komórek Ognia na pozycji anarchistycznej solidarności, zaprzeczając jednak przynależności do tej organizacji.

Od pierwszych chwil mojego aresztowania, po wymianie strzałów ze świniami w Pefki, towarzysze z Konspiracji, byli obok mnie jak bracia i siostry. W więzieniu połączyły nas wspólne sprawy, pragnienia i napięcia. Wykuliśmy naszą pasję ze stali – pasję wolności – po próbie ucieczki jaką podjęliśmy w Grudniu 2011.

W tej chwili, Konspiracyjne Komórki Ognia są już nieodłącznym elementem mojego sposobu myślenia, moich namiętności i mojego osobistego buntu w imię anarchii. Dlatego też, oświadczam w waszym sądzie, że od dziś dołączam do Konspiracji Komórek Ognia, dzieląc odtąd niekończącą się ścieżkę anarchistycznej insurekcji wspólnie z uwięzionymi członkami grupy oraz tymi, którzy nie zostali aresztowani…”

Tym samym Teofilos Mavropoulos dołączył do więziennej komórki organizacji. Od teraz R.O Konspiracyjne Komórki Ognia ma w więzieniu 10 swoich członków: Harisa Hadjimihelakisa (aresztowanego w 2009), Panagiotisa Argirou i Gerasimosa Tsakalosa (aresztowanych w 2010), Michalisa Nikolopoulosa (aresztowanego w Styczniu 2011), Olgi Ekonomidou, Giorgosa Polidoriosa, Christosa Tsakalosa, Damiano Bolano  i Giorgosa Nikolopoulosa (aresztowanych w Marcu 2011), a także Theofilosa Mavropoulosa (aresztowanego w 2011)

Teofilos zadeklarował też swoją przynależność do Nieformalnej Federacji Anarchistycznej (FAI)

Zdjęcie przedstawia członków KKO i innych anarchistów oskarżonych w ich sprawie.

Dyskusja